מחוז ישראל (ועדה ארצית)

מספר אזורים מתאגדים למחוז ארצי על מנת שייתן להם שירותים ועזרה בביצוע משימותיהם. המחוז מספק מטריה של מידע, תיאומים ואסטרטגיה.

למה להצטרף לשירות במחוז?

עבור רבים מאיתנו המעבר לשירות ארצי עזר לנו להבין את הגודל של חברותת האנאיי, את העוצמה שיש בביחד, את הניסיון בהחלמה שיש בקבוצות שונות ובאיזורים שונים.
השירות ברמה הארצית נותנת אפשרות לשאת את הבשורה בצורה רחבה הרבה יותר, עם תפקידים מאתגרים יותר ומספקים.

 שירות במחוז

אחת לחודש מתקיימת פגישה מחוזית בה משתתפים שליחי כל האזורים ובעלי התפקידים במחוז. המחוז מקיים מספר תתי-וועדות המספקות שירותים כגון: ועידת שליחים מחוזית שנתית, כנס ארצי שנתי, תרגום ספרות אנ-איי לעברית, ושירותים נוספים לאזורים ובאמצעותם לקבוצות.

מבנה השירות המחוזי

במחוז ישראל פועלות ועדות שונות, בהתאם לכוח אדם והמשאבים העומדים לרשותו.

  1. ועדת היגוי – יו”ר (ניהול פגישות המחוז), סגן יו”ר (תיאום בין הועדות השונות ותמיכה בעבודת היו”ר), שליח מחוזי (קשר עם מבנה השירות של אנ-איי בעולם, ייצוג המחוז בועידות שירות אירופאיות ועולמיות), גזבר (ניהול כספי העמותה, והתנהלות מול רו”ח) ומזכיר (ניהול פרוטוקול ישיבות וספר החלטות). ועדת היגוי אחראית על ניהול השירות במחוז ועל הקשר בין המחוז לאזורים ולקבוצות, ובין המחוז למבנה השירות העולמי.

בנוסף, פועלות במחוז גם הועדות הבאות:

  1. מידע לציבור (מל”צ) – אחראית על תמיכה בועדות מל”צ האזוריות בעבודתן בהפצת מידע על אפשרויות ההחלמה באנ-איי למכורים, לאנשי מקצוע ולציבור הרחב.
  2. מוסדות ובתי סוהר (מב”ס) – אחראית על אחראית על תמיכה בועדות מב”ס האזוריות בעבודתן קיום פגישות למכורים בבתי סוהר ומוסדות שאינם חופשיים להגיע לפגישות רגילות.
  3. תרבות וגיוס כספים – אחראית על הפקה וקיום של כנסים, סדנאות למידה ואירועים שמטרתם גיוס כספים לפעילות אנ-איי וחוויות כייף וגיבוש לחברותא.
  4. הושטת יד – אחראית על תמיכה באזורים ובקבוצות חדשות, חלשות או מרוחקות.
  5. ספרות – אחראית על רכישת ספרות ממשרד השירות העולמי ומכירתה לחברים ולקבוצות.

איך מצטרפים לשירות במחוז?

פשוט מאוד – שולחים מייל בדף צור קשר, עם בקשה למידע על ועדה מסויימת ואנו נחזור אליכם עם כל הפרטים!
לחלופין, אפשר לפנות לשליח המחוזי, או לחבר או חברה שעושים שירות בוועדה אליה אנו רוצים להצטרף, ומבררים מתי ואיפה הם נפגשים. מגיעים לפגישת הועדה ומבקשים להצטרף. סביר להניח שתתקבלו בשמחה – תמיד יש צורך באנשים טובים בשירות. מומלץ שיהיה ניסיון בשירות בקבוצה לפני שפונים לשירות במחוז.

להגשת מועמדות לתפקיד ספציפי אנא מלאו את טופס הגשת מועמדות לתפקיד במחוז.

קריטריונים לבחירת בעלי תפקידים לועדת השרות המחוזית 2019.