במידה ולא תמצאו בדף זה את התשובה לשאלתכם אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון 033-747474 או דרך דף צור קשר.

אנ-איי היא קבוצת תמיכה של גברים ונשים עבורם הסמים הפכו לבעיה עיקרית. חברי אנ-איי עוזרים אחד לשני להימנע משימוש בסמים. התכנית מבוססת על עזרה הדדית של מכור למכור.

לכל פגישה יש ‘אופי’ משלה וחופש ליצור מבנה משלה לפגישה. בחלק גדול מהפגישות יובאו קטעי קריאה קצרים המסבירים מי אנחנו, חברים יצהירו על תקופות הינזרות משימוש בסמים ויקבלו מחיאות כפיים ומחזיקי מפתחות על תקופות הינזרות שונות, רוב הפגישה מוקדש לשיתוף של החברים השונים מנסיונם בדרך החיים החדשה. רוב הפגישות בישראל מתקיימות בשפה העברית ואורכן כשעה וחצי.

לא. מכורים אנונימיים פתוחה לכל אדם מכל גיל, גזע, מין, זהות מינית, דת, אמונה או מעמד חברתי. התוכנית היא עולמית.

כל אדם שמצהיר שהוא כזה. אין דמי חבר ואין רישום כלשהו.

ההשתתפות בפגישות אנ-איי אינה עולה דבר.

בהחלט. אנו מזמינים גם את מי שלא בטוח שיש לו בעיה לבוא, לשמוע ולהחליט עבור עצמו אם הוא מכור.

חד משמעית לא! באנ-איי יש אנשים שהשתמשו בכל סוגי הסמים. לא משנה באילו כמויות ובאיזה סוגים, הדגש הוא מה אנו עושים בנוגע להחלמה שלנו בלבד.

אנ-איי היא תוכנית של הינזרות מכל סוגי הסמים, ללא קשר למעמדם החוקי. תפיסתנו היא שגם סמי פיצוציות ואלכוהול הם סמים.

לרוב, החלק הארוך בפגישה מוקדש לשיתוף של החברים השונים מנסיונם בדרך החיים הנקיה החדשה, והוא נעשה במספר דרכים ושילובים ביניהם לפי רצון חברי הפגישה המסויימת. אלה כמה מהם:
פגישות דובר – בהם מזמינים חבר שישתף מנסיונו.
פגישות נושא – הקבוצה בוחרת נושא מסויים מתוכנית ההחלמה שלנו והפגישה פתוחה לשיתוף על נושא זה.
פגישות לימוד – קוראים מתוך אחד מהטקסטים של אנ-איי והחברים השונים משתפים את ההבנה והניסיון שלהם ביישום רעיונות ההחלמה.

רוב הפגישות הן פגישות אנ-איי ׳סגורות׳ המיועדות למכורים בלבד או לאלה החושבים שאולי יש להם בעיית סמים. פגישות סגורות מעניקות אווירה בה מכורים יכולים להרגיש בטוחים ששאר המשתתפים יוכלו להזדהות עימם. פגישה “פתוחה” כשמה כן היא פתוחה לכל מי שרוצה להשתתף. הן מיועדות בעיקר כדי שאנשי מקצוע, בני משפחה ואנשים מהציבור הרחב יוכלו להכיר את ‘מכורים אנונימיים’.

אנ-איי היא קבוצת תמיכה שמבוססת על עזרת מכור למכור. אין אצלנו אנשי מקצוע כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, רופאים וכד’.
כן, הדלת פתוחה בפני כל אדם שחושב שיש לו בעיית סמים. כל מה שנדרש הוא הרצון להפסיק להשתמש. חשוב לציין שאין להכניס לפגישה סמים או כלי עזר לשימוש בסמים.
הפגישות מתקיימות בכל רחבי הארץ, לרוב במקומות קבועים כגון מקלטים ציבוריים או מרכזים קהילתיים. כיום מתקיימות כ-260 פגישות שבועיות ברחבי הארץ וניתן למצוא קבוצת אנ-איי כמעט בכל עיר. מידע על מיקום הפגישות, היום והשעה בה הן מתקיימות ניתן לקבל ברשימת הפגישות ובקו המידע: 033-747474.
ממש לא, כל שצריך הוא להגיע. ניתן גם לקבל מידע בקו המידע של מכורים אנונימיים בטלפון 033-747474.
במכורים אנונימיים מתקיימות גם קבוצות ייעודיות לנשים, לקהילת הלהט”ב, לדוברי רוסית, דוברי אנגלית ועוד.
אנ-איי איננה מרכז לגמילה מסמים, אלא קבוצת תמיכה למכורים. מניסיוננו למדנו שאלו הממשיכים לבוא באופן קבוע לפגישות שלנו נשארים נקיים.

אנונימיות באנ-איי משמעותה שמבחינת התכנית אין זה משנה מה הרקע שלך, באילו סמים השתמשת, מה מצבך הכלכלי או מה הגיל שלך. הדבר שמאחד אותנו היא בעיית ההתמכרות לסמים, וכיצד אנו יכולים לעזור זה לזה להימנע משימוש בסמים ולחיות דרך חיים חדשה. בנוסף, אנונימיות משמעותה חשאיות, כלומר אנו מקפידים על דיסקרטיות לגבי זהות החברים ולגבי הנאמר בקבוצות.

חלק מהפגישות שלנו פועלות כרגיל בחגים, בחלקן משנים את השעה ובחלקן מבטלים את הפגישה. מומלץ להתקשר לקו המידע כדי לברר 033-747474. לעיתים אנו מפרסמים עדכונים באתר.

לא, אנו מגדירים עצמנו כתוכנית רוחנית. ככזאת אנו ממליצים לכל חבר למצוא את התפיסות וההגדרות של רוחניות המתאימים לו. בפגישות אנ-איי, ובשנים עשר הצעדים יופיע הרבה פעמים המושג אלוהים- אך הוא מושג הפתוח להבנה האינדיבידואלית החופשית של כל חבר. ישנם חברים במכורים אנונימיים מכל דת שהיא וגם חסרי דת לחלוטין.

    דברו איתנו!
      דברו איתנו!